Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
SorianKreatywność własna #1
#1
Cześć wszystkim.

Dział:
Twój własny świat - Artykuł 1

  Jak by go tutaj interpretować ? Czy chodzi o samą grę ? Może jednak o to co siedzi nam w głowach?
 Ciężko to określić nie znając panujących zasad na Forum, które kuleją i to mocno. Dział działem lecz większość tematów jest rozsypana po Forum.
  Oczywiście nie mam zamiaru oceniać funkcjonalności tego mechanizmu. Skupmy się na czymś innym. Coś co może wprowadzić was w zachwyt, tylko co to może być takiego ? Ogólnie myślenie nie pozwala na ukierunkowanie danej "profesji". Po za tym bądźmy szczerzy - większość nastolatków kompletnie nie lubi czytać jak widzi więcej literek. No trudno.. W XXI wieku technologia opanowuje człowieka, a nie jest odwrotnie i już z tym nic nie zrobimy. Mimo to wracając do tematu, moja własna interpretacja tego działu pozwala na określenie własnego toku myślenia i prowadzenia tego wątku. Wiele osób gra na serwerze, 10% z tego wchodzi tylko na Forum. Troszeczkę szkoda gdyż na Forum również można dobrze sie bawić. Więc jak zachęcić Graczy na częstszym przebywaniu na Forum ?

Hah! Jako Użytkownik nic nie zdziałasz... - i tak i nie. 

Dlaczego jest taki rozrzut wypowiedzi ? To tylko dlatego że musimy przedstawić pewien fakt, a dokładnie punkt widzenia.
Jak wiadomo serwer dzieli się na Graczy/Użytkowników oraz na Administracje
Będąc w Administracji łatwo można powiedzieć że funkcjonalność forum zależy od nas i od ilości zaproszonych na nim osób. Moim zdaniem taka wypowiedź to ucieczka od odpowiedzialności. "A bo ja zainstalowałem Forum, więc reszta należy do was. Zostawiam Wam kilku moderatorów, którzy będą się wami opiekować i bronić regulaminu."

Tak zależy od nas, im więcej my piszemy tym większe jest zainteresowanie i stopniowo ilość Userów się zwiększa. Tylko jak długo można pisać i pisać ? Rozumiem, są osoby które uwielbiają czytać i pisać lecz ich jest niewiele. Forum samo w sobie nie oferuje niczego dodatkowego. Więc musi ingerować Użytkownik Forum. Tylko co on może zaoferować ? Nowe tematy z zabawami ? Czysty OffTopic do nabijania postów... Z czasem Temat jest tak długo wertowani, aż traci na popularności - kreatywność spada i rośnie niemoc wobec kruszącego się ciastka jakim jest Forum. Dlatego rusza druga fala nowe opcje, nowe pomysły. Któż wie bardziej jak sam Użytkownik co by pomogło rozwinąć forum! Wstawiasz swoją propozycję - jedna jest dobra, a inna z kolei będzie na poziomie równym chodnika. Przekazałeś swoją propozycję i teraz czekasz na egzekucje. Pomysł wypali albo i nie. Jak widać wszystko idzie w dobrym kierunku i możemy postawić sprawę za wygraną - inni Użytkownicy powielają Twoją propozycję. Tylko wpada nam kolejna kłoda pod nogi. Administracja to nie roboty siedzące 24/7 na Forum. Ich tak na prawdę w ogóle nie widać. Wejdą na Forum pokażą się że są onnline i znów wracają do swoich najczarniejszych głębin by zniknąć w niepamięć aż po ponowne narodziny samopoczucia i przypomnienia sobie, że mają nie tylko grę lecz również Forum. Jednakże zastosowali bowiem doskonałą ochronę przez atakami głodnych wrażeń Użytkowników. Inaczej mówiąc są to Moderatorzy forum broniących jak tarcza swych serwero-władnych. Niestety Większość Moderatorów nie wie co się dzieje i zaczyna brakować odpowiedniej komunikacji Użytkownik-Administrator i odwrotnie. Propozycje są, Użytkowników coraz mniej, a Administratorów online jak śniegu na lato. Nic nie pozostaje nam jak umierać razem z Forum. Z czasem uświadamiasz sobie tylko tyle że obecne fora, które są budowane nie są nic warte. Na kilkunastu zarejestrowanych Użytkowników przebywa tylko kilkudziesięciu z tego tylko kilka osób jest takich jak Ty oczekując żywej zabawy na Forum. Łącząc to wszystko i odpowiednio streścić wychodzi na to że: "Im mniejsza liczba Użytkowników na Forum - tym mniejsze zainteresowanie przez Administracje". Czasem świat wydaje się brutalny.

Wiemy jak to jest z naszej perspektywy - czyli z perspektywy zwykłego Użytkownika. Stwierdzamy że Administracja jest najgorsza "4ever"
Mimo tego musi istnieć pewna zależność. Jeżeli My wiemy jak nas traktują to nie powinniśmy jeszcze rzucać w nich kamieniami a zrozumieć dlaczego tak jest. Na start wrzucamy ich do jednego worka i stwierdzamy że mają nas totalnie w dupie. A czy kiedykolwiek ktoś z Was pomyślał że tego typu rzeczy nie są łatwe ? A mimo to sie podejmuje. Większość Administratorów nie jest widoczna na Forum tylko dlatego że zajmują się sprawami technicznymi i czas tak ich pochłania, że nasz wcześniej nazwana głębina gdzie sie chowają zamienia się w czarną dziurę. Skąd wiesz, że nie budują właśnie Twojej propozycji ? A no nie wiesz.. tylko dlatego że Administrator nie musi informować Cię o zamierzonych planach. Mimo to fajnie było by być uświadomionym. Wymówki że "Administracja ma też życie prywatne" ? To nikt inny jak Moderatorzy wymyślili tą śpiewkę tylko by również i bronić samych siebie. W Tym Artykule chce Wam przedstawić zależność między Userem, a Adminem. Bez tej współpracy Forum czy nawet gra szybko upadnie.



Czas to zakończyć!
Chętnie bym opisał jeszcze bardziej moje wypowiedzi ale jak na razie czas już kończyć. Większość z Was zapyta się co ja w ogóle napisałem i po co to komu. A no więc każdy ma swoją kreatywność i sposób na rozwinięcie samego siebie i innych wokół. Więc wpadłem na pomysł Tworzenia artykułów związanych z serwerem ale nie tylko. Dziś napisze o tym jak zbudowany jest samolot, a kolejnym razem będą to moje zwykłe przemyślenia o maśle maślanym. Jestem tutaj jako redaktor piszący artykuły oraz to moja forma prowadzenia blogu. Co do dzisiejszego Artykułu to nic innego jak doświadczenie i przemyślenia odnośnie "Wojny WEB'owej". To nie ma nic wspólnego z serwerem. Chociaż nie ... też ma coś wspólnego z tym serwerem, ale też inny serwer i inny, no i również serwery CS'a czy Metina. Tutaj przedstawiłem Wam wszystkim Brak wzajemnego zrozumienia między Użytkownikiem, a Administratorem na Forach plus dlaczego Fora tak szybko wymierają.


  1. Czy to jakaś prognoza dla tego serwera ? nie.
  2. Czy na tym serwerze tak jest? Owszem ale nie umiera.
  3. Czy miałeś na celu obrazić którąś ze stron? Oczywiście że nie, jak już wspomniałem to ma na celu pokazania obecnej reakcji na Fora dla serwerów gier.
Jeżeli Ci się spodobał Artykuł to się bardzo cieszę. To od Was zależy czy będę nadal pisał. Możliwe że za tydzień (albo i szybciej) pojawi się kolejna odsłona moich wypocin. Im większa liczba wyświetleń tym większa motywacja do pisania podobnych treści. Możecie oceniać, komentować, składać skargi. Postaram się w możliwie jak najszybszym czasie odpisać.


Pozdrowionka
#2
Trochę się rozpisałeś Big Grin
#3
Pewne rzeczy już są wprowadzane na forum Smile

[Obrazek: GvzzU6a.jpg]



Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości