Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
PiguarrrJak mieć więcej fps ?!
#1
Minecraft to gra, która nie grzeszy fenomenalną grafiką, ale ze względu na dynamicznie kreowany świat potrafi dość mocno spowolnić i podcinać na słabszych komputerach. Jak sobie z tym poradzić?

Minecrafta możemy na szczęście dość mocno przyśpieszyć, zarówno za pomocą moda Optifine, jak również za pomocą odpowiednio dostosowanych ustawień gry. Wzrost wydajności może być ogromny – z 20-30 FPS możemy wskoczyć na pełną płynność w 60 FPS lub więcej. Wystarczy wszystko ustawić odpowiednio pod naszą moc komputera.

Optifine to mod, który nie wpływa w żaden sposób na świat gry – zamiast tego dokonuje niewidocznych zmian pod maską, które mają związek z teksturami, grafiką i silnikiem gry. Optifine jest przydatny praktycznie dla każdego gracza Minecrafta - w przypadku słabszych komputerów zwiększa on wydajność gry, z kolei osoby z nowoczesnym PC będą mogły polepszyć grafikę i zainstalować tekstury w większej rozdzielczości. My jednak nie skupimy się na upiększaniu Minecrafta, ale na jego przyśpieszeniu na słabszych komputerach.

Przy pobieraniu Optifine musimy zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim musimy brać pod uwagę wersję Minecrafta, na jakiej gramy – OptiFine występuje w odpowiedniej wersji dla Minecrafta 1.8.1, 1.8.0, 1.7.10, 1.7.9, 1.7.5 i starszych.

Kolejna rzecz, którą bierzemy pod uwagę, to wydanie OptiFine. Mod występuje w wydaniu Light, Standard oraz Ultra.

Light – przeznaczony dla użytkowników z najsłabszymi komputerami, zawiera tylko podstawowe funkcje moda wpływające na zwiększoną wydajność
Standard – zwykła wersja, posiada zarówno poprawki z wersji Light dla słabszych komputerów, jak również dodatkowe funkcje przeznaczone dla sprzętu ze średniej półki
Ultra – jak można się domyślić po nazwie, ta wersja przeznaczona jest dla osób z mocniejszym sprzętem, zawiera dodatkowe opcja wygładzania krawędzi, obsługę tekstur w wysokiej rozdzielczości oraz inne upiększenia

W naszym przypadku najlepiej pobrać wersję Light lub Standard. Po pobraniu uzyskamy plik z modem w formacie .jar. Możemy go po prostu uruchomić, klikając na niego dwukrotnie – wyświetli się okienko instalatora, który sam zainstaluje OptiFine w naszym Minecrafcie i utworzy osobny profil w launcherze Minecrafta.

Teraz pora uruchomić Minecrafta. Uruchamiamy grę z poziomu oficjalnego Minecraft Launchera, a następnie przed włączaniem gry należy w dolnym lewym rogu wybrać profil „OptiFine”

Myślę , że pomogłem Pozdrawiam !

Jeżeli przeczytałeś mój post/wątek i on ci się spodobał zostaw po sobie diament.
#2
Poradnik spoko, ale wydaje mi sie, ze widzialem gdzies dokladnie taki sam.
PS. Jesli macie dalej malo FPS-ow, to polecam jeszcze wyprobowac to :
https://zapodaj.net/1e41c7a807030.jpg.html
#3
Minecraft to poezja sama w sobie
#4
Mieć lepszy komputer albo frapsa Tongue
Jeżeli ci pomogłem ale coś dla ciebie zrobiłem to daj repke 1+ to cie nic nie kosztuje Wink



https://images84.fotosik.pl/806/d6ad00ebaa4eedb8gen.png
#5
Plagiatu tolerować nie będziemy. Tu daje link do oryginału: https://www.download.net.pl/jak-zwiekszy...ft/n/5270/
#6
Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości