Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Egzey0Jak mieć więcej FPS-ów w grach?
#1
Star 
[Obrazek: NOKn1Dd.png]

Witajcie. Może wiele osób mnie nie zna - jestem Egzey0, były G.Mod na McSurvi, który sprawował funkcję pod nickiem: TiTeczek. Dzisiaj pokażę wam jak przyśpieszyć Wasz komputer, czyli wyłączyć zbędne fajerwerki BEZ ROBIENIA CZEGOŚ NIEBEZPIECZNEGO. Poradnik po prostu jest dla ludzi zielonych w temacie. Nie czytaj poradnika, jeśli liczy się dla Ciebie wygląd komputera "na ekranie".

Pewnego zimnego dnia sącząc kawę usłyszałem dzwonek do drzwi. Otworzyłem, a przemiły Pan kurier przekazał mi pudełko, w którym był laptop z listem od mojego szefa, żebym potraktował to jako część premii, ponieważ aktualnie nie ma żadnych sprzętów od innych firm.
Laptop był z firmy samsung, a tutaj jego dokładny model: Kliknij!

Po sprawdzeniu parametrów wniosek był jeden - trzeba go zoptymalizować pod pełne działanie i przekazać komuś z rodzinki, jak młodemu kuzynowi, który sobie będzie pykał w jakieś gierki typu MC, LoL, ROBLOX. To koniec historii.
Jak tego dokonałem? Uznajmy, że gra, pod którą będziemy ustawiać wszystko to Minecraft.

KROK 1 - KONIEC FAJERWERKÓW, TO NIE SYLWESTER!
Do wszystkich potrzebnych rzeczy zostaną dodane zrzuty ekranu.
  • Wchodzimy najpierw w START -> NAJEŻDŻAMY NA KOMPUTER -> KLIKAMY PRAWY PRZYCISK MYSZY -> WŁAŚCIWOŚCI
  • Co dalej? Po lewej stronie wchodzimy w "Zaawansowane ustawienia systemu" i w oknie "Wydajność" klikamy "Ustawienia". Potem odznaczamy wszystko, prócz "Pokaż miniatury zamiast ikon", "Wygładź krawędzie czcionek ekranowych". Coś musimy widzieć, prawda?

[Obrazek: 7bHdkaT.jpg]
[Obrazek: xf5s4F8.jpg]

Jak Pan Bóg przykazał = klikamy zastosuj i chwilkę czekamy. Tadam, koniec, nie mamy już fajerwerków, okna wyglądają trochę.. źle? Ale da się przyzwyczaić, jeśli chodzi wam tylko o klatki na sekundę (FPS).

KROK 2 - MAME MAJNKRAFT LAGUJEEE, CZYLI JAK DOKONAĆ OPTYMALIZACJI GRY.

Gry do optymalizacji są nieco trudne. Ogółem każdy producent ma tam jakieś swoje mody, ustawienia. Ale w najprostszy sposób można sprawić, że gra nie będzie lagować. Wystarczy użycie modzika pod tytułem Optifine. Wchodzimy na tą stronę: Kliknij tutaj
Wybieramy naszą wersję Minecraft'a, następnie klikamy Download, potem Zapisz plik i otwieramy. Wystarczy teraz przycisnąć Install i po problemie. W naszym launcherze wybieramy wersję podpisaną Optifinem, uruchamiamy i voila. Teraz wchodzimy w ustawienia i kierujemy się nawet najprostszym filmem jakiegoś losowego YouTubera, który o tym mówi. Przykład filmu? Już wrzucam, pamiętajcie o jednym:

JEŚLI ZAINSTALOWALIŚCIE OF-A TO PRZECHODZICIE DO TRZECIEJ MINUTY I WTEDY ROBICIE WSZYSTKO ZGODNIE Z NIM.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To nic trudnego, szczerze? Powiedziałbym Wam kompletnie to samo, on po prostu pokazuje jak ustawić Minecraft-a pod optymalne ustawienia. Nawet osoba, która nie czyta dokładnie powinna zrozumieć film.


KROK 3 - TEXTUREPACK & RAM

Jeśli gracie na wersji 1.7 czy 1.8 to o dobre TXT nie trzeba się starać, a ograniczy ono pożeracie waszych FPS-ów Angry.
Wersja jest wyższa? Wystarczy dobrze przeszukać internet. Texturepacki do PVP, które nie sprawią, że wystąpią duże lagi? Proszę bardzo!

- Na wersję 1.7/1.8/1.9https://www.mediafire.com/file/3a7ayskt0...p+pack.rar
- Na wersję 1.10+ = http://www.mediafire.com/file/fzw0vmxvgn...+1.112.zip
Texturepacki wgrywa się łatwiutko. Wchodzimy w MC, ustawienia -> resource packs -> open resource packs folder -> wrzucamy paczkę do folderu (jeśli nie zadziała paczka to musimy z niej wyjąć folder) -> zatwierdzamy w MC, wchodzimy znowu w resource packs i klikamy w TXT, żeby przemieścił się na prawą stronę.

KROK 4 - ANYTHING2SAY?

Oh. Mam nadzieję graczu, że Ci pomogłem. Poradnik nie jest skopiowany, kończę to pisać o godzinie 19:21, 2018 roku, 22 lutego. Jeśli chcesz gdzieś go przekopiować to pisaj, że jestem autorem. Wersja poradnika jest okrojona. Czemu? Ponieważ nie chcę Cię zmuszać do mieszania w komputerze, jeśli się na tym nie znasz.

Zapomniałbym o jednym z ważnych punktów. Masz w domu sprężarkę i tatę/mamę lub sam potrafisz ją obsłużyć?
- Jeśli to laptop - przeczyść go w miejscach wylotu powietrza. Dokup może podkładkę chłodzącą?
- Jeśli komputer stacjonarny to nie rób tego mocnym powietrzem, raczej powycieraj kurze.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
To tyle. Pomogłem Ci w jakikolwiek sposób w jakimś kroku? Napisz, rzuć jakiegoś reputa. Dziękuję! @Copyright by Egzey0 (McSurvi)

[Obrazek: GvzzU6a.jpg]

Odpowiedz
#2
Dobry poradnik, pewnie wielu graczom się przyda. Widać że się przyłożyłeś do jego napisania
Odpowiedz
#3
Pomocny, przydatny oraz w łatwy do zrozumienia sposób napisany. Przypinam i plusik leci.
Odpowiedz
#4
Całkiem spoko chociaż najlepszym sposobem jest po prostu kupić nowy sprzęt Smile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości