Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lordgangnster18sReputacje
#1
Witam,
Chciałbym porozmawiać o sprawie codziennej na forum: dawaniu repek. Od dłuższego czasu zauważyłem, że większość repek po prostu nie jest zgodna z regulaminem, tych którzy nie wiedzą o co chodzi zapraszam do zamieszczonego linku ----> http://mcsurvi.pl/forum/Temat-Zanim-przy...przeczytaj . Wiele osób, nie przestrzega po prostu tego co jest tam napisane, może dlatego, że ten post przeczytało jedynie 69 osoby, być może mniej jeśli ktoś przeczytał to kilka razy.

Zacytuje teraz moderatora Piotrovsky: ''Czasami dziwi mnie to, że zgłaszacie tylko ujemne repki. Bezsensownych dodatnich nikt nie zgłasza. Nie ma co ukrywać - zdecydowana większość nie potrafi korzystać tu z pkt reputacji - dajecie je tylko na profilu, "bo ktoś jest miły". Ale jak ktoś da ujemną repkę z komentarzem "nieprzyjemna" - od razu jest zgłaszana jako nieodpowiednia.
Pkt powinny być dawane głównie za jakąś pomoc, lub za konkretne posty, a nie "znam Cie, lubię, masz +'' . Jest to opinia moderatora, świetnie, że ktoś z administracji to zauważył, jednak jedyne co można zrobić, gdy ktoś napiszę repkę niezgodną z regulaminem jest opcja zgłoszenia.

Zgłoszenia reputacji to opcja pozwalająca zgłosić niezgodną z regulaminem repką jednak najczęściej są to minusowe repki, w dodatku repki, które właśnie przyznano tej osobie. Ja również używałem najczęściej na sobie jednak od dłuższego czasu zacząłem zgłaszać repki innych; minusowe i dodatnie. Ostatnio dostałem 30% ostrzeżenia za ,,Spam funkcją "Zgłoś". (+3 punktów)''. Ta opcja przecież od tego jest i to, że zgłaszam repki niezgodne z regulaminem to chyba dobrze. Większość repek działa na zasadzie wymiany. Jedna osoba da dodatnią, drugi odwięczy się, jeden da minusową, drugi da minusową (tak wiem, że też tak kiedyś dawałem ale już z tym przestałem). Zgłosić repke można, jednak nie ma nigdy pewności, że zostanie usunięta a zgłosić spam repek trudno, no chyba że przeszukiwałoby się każdą stronę reputacji, jeśli ktoś ma ich więcej a z moich obserwacji im więcej ktoś ma repek, tym więcej jest tym bezsensownych.

Administracja, wzór dla graczy, też nie pokazuje dobrego przykładu, daje sobie po kilka repek, za które normalny gracz dostałby ostrzeżenie oraz usuniecie nadanych repek. Oto parę przykładów nadania repek przez naszą nieskazitelną administracje:

Chuck ( 42 ) - Ostatnio zaktualizowano 11-16-2016, 08:05 PM
Pozytywny (+1): Fajna Loszka :3

Omexia ( 114 ) - Ostatnio zaktualizowano 10-10-2016, 05:35 PM
Pozytywny (+1): Miła, uczynna, najlepsza psiapsi z gildii, cmok cmok. :* A i Bombowa!

Jakże i powtórzenia z dodatkiem paru słów:

Nysia ( 79 ) - Ostatnio zaktualizowano 11-20-2016, 06:39 PM
Pozytywny (+1): Miła, pomocna, zgłasza cheaterów oraz osoby łamiące regulamin w inny sposób. :*

Nysia ( 79 ) - Ostatnio zaktualizowano 11-01-2016, 06:01 PM
Pozytywny (+1): Miła, pomocna, zgłasza cheaterów . :*


Tych przykładów jest bardzo dużo jednak nie po to pisze ten wątek aby mówić o błędach administracji jednak można zauważyć, że po prostu jest trochę tego a jako, że stanowią oni nasz przykład, wiele idzie za nimi i można to po spojrzeniu na parę repek spojrzeć.
Liczne powtórzenia, oczywiście z zamianą słów by nikt nie mógł się doczepić to codzienność. Repki dodatnie są przyznawane za takie rzeczy jak:

_Angela_0 ( 23 ) - Ostatnio zaktualizowano 10-31-2016, 11:19 PM
Pozytywny (+1): Dariuf loszko ty moja ;'3

Bartezik ( 16 ) - Ostatnio zaktualizowano 12-16-2016, 07:58 PM
Pozytywny (+1): Spoko typ Wink

Hameq ( 12 ) - Ostatnio zaktualizowano 12-28-2016, 12:04 AM
Pozytywny (+1): Spoko adm, fajnie sie z nim gra na hc Big Grin

enderman22xxxe53 ( 4 ) - Ostatnio zaktualizowano 08-18-2016, 12:00 PM
Punkt przyznany za post w wątku Polityka ptaka
Pozytywny (+1): Ok jestes

Bukolc ( 0 ) - Ostatnio zaktualizowano 11-16-2016, 04:47 PM
Punkt przyznany za post w wątku Parkour Maps =)
Pozytywny (+1): Zarąbiste przejście parkoura xDDD

bartixraft112 ( 13 ) - Ostatnio zaktualizowano 12-12-2016, 10:22 PM


Pozytywny (+1): Ach lukuffx3 nic dodać nic ująć poprostu miła moderatorka


Jak wcześniej przykładów jest znacznie więcej jednak nie o tym rozmowa.Repki minusowe są traktowane bardzo poważnie, większość dąży do usunięcia ich, te też choć w mniejszym stopni występują z uwagi, że są często w przeciwieństwie do do dodatnich zgłaszane i od razu usuwane.Oczywiście jednak nikt nie zgłosi repki dodatkowej, którą ktoś mu da nawet z najgłupszym powodem jaki może istnieć. Repki za post są naprawdę nielogiczne. Rozumiem, że ktoś napisał poradnik, pomógł komuś ale za "jestem za ub", "fajne podanie" to lekkie przegięcie a ostatnio zauważyłem repkę od admina za post, w którym było napisane wesołych świąt.

Reasumując duża część reputacji nie ma po prostu sensu, zgodności z regulaminem. Bardzo dobrze by było dodaniu do wątku "zanim dasz repkę przeczytaj" trochę więcej informacji typu za co można dać repkę i tym podobne. Mam wielką prośbę o wyświetlenie wątku o reputacjach wszystkim, którzy pierwszy raz dają swoją repkę oraz o dodanie ograniczenia nadawania repek. Mam nadzieję, że sytuacja się poprawi i wreszcie ktoś się za to weźmie.
i live to eat & sleep & i hate stupid kids on the internet
#2
Ooo , ciekawy post. Podbijam. Szczególnie z tymi powtórzeniami reputacji o tej samej treści. Najlepiej byłoby , gdyby można było dać graczu tylko jedną repke, chociaż nie wiem czy ten pomysł podoba się administracji. Tak więc , również mam nadzieje ze ten post administracja zobaczy i zareaguje.
//nieregulaminowa sygnatura została usunięta.
"I've got nothing to hide. I am , who I am." ~Adam Lambert
#3
Tak samo jak koleżanka u góry podpisuje się pod tym Smile
[Obrazek: tenor.gif]
You can't see me
#4
Tak popieram chociaż mi wgl na repkach nie zalezy to jednak biorąc pierwsza adminke z brzegu: xLuga repka od Nystki mila pomocna dużo banuje i pare dni później identyczna repka. Pozdrawiam Smile


Załączone pliki Obrazki
   
#5
(30-12-2016, 05:09 PM)Bastiii napisał(a): Tak popieram chociaż mi wgl na repkach nie zalezy to jednak biorąc pierwsza adminke z brzegu: xLuga repka od Nystki mila pomocna dużo banuje i pare dni później identyczna repka. Pozdrawiam Smile

I teraz sprawdzam a tu są oddane Smile


Załączone pliki Obrazki
       
#6
Ja tam jestem *,*/

Ten fejm XDD
Gentleman will walk, but never run.
#7
Nad negatywnymi reputacjami polecam też zastanowić się dwa razy przed ich napisaniem. Poniżej daje zdjęcie reputacji, która według mnie nie ma najmniejszego sensu (dodana na mój profil).


Załączone pliki Obrazki
   
#8
Podbijam, w końcu niech ktoś zrobi z tym porządek.
#9
OCZYWIŚCIE! Wszyscy sobie dają jakieś bzdurne powody dawanie repek, a administracja NIC z tym nie robi. Pozdro z podłogi
#10
Może ktoś się wypowiedzieć z administracji? Nawiasem mówiąc zdobyłem kolejną repkę minusową za zabicie gracza skorpion, który następnie zaczął pisać ,,fk'', żeby następnie powiedzieć, że da mi repke minusową. Moderator xLuga była przy tym.
i live to eat & sleep & i hate stupid kids on the internet


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości