Dołącz do HYPIXEL.PL (połączony serwer MCSURVI + MINEFOX + MINESERVER)!

Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 3.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KluczownikSkarga na łamanie prawa przez moderatora Kakakoja
#1
Exclamation 
Witam. Piszę tutaj w celu poinformowania o złamaniu prawa w poprzednim wątku przez moderatora o nicku Kakakoja - link: http://www.mcsurvi.pl/forum/showthread.php?tid=953
Moderator w linijce Edit@Ad3. złamał polskie prawo udostępniając publicznie screen-shot na którym pokazane są nasze ip:
http://scr.hu/2mv7/f5npz (zamazałem je na tym screen-shocie, w oryginale są widoczne).
Ze strony prawnej mogę powołać się na następujące ustawy:
1. Ustawa z 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r., nr 101, poz. 926) - w skrócie uodo
2. Ustawa z 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r., nr 144, poz. 1204) - w skrócie usude

Powołując się tutaj na ustawę o danych osobowych, podkreślam tutaj dwa istotne punkty:
1. "dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące [...] osoby fizycznej"
2. "Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny..."

Kluczowy jest tutaj artykuł 6 tej oto ustawy:
" Art. 6.
1. W rozumieniu ustawy za dane osobowe uważa się wszelkie informacje dotyczące zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osoby fizycznej.
2. Osobą możliwą do zidentyfikowania jest osoba, której tożsamość można określić bezpośrednio lub pośrednio, w szczególności przez powołanie się na numer identyfikacyjny albo jeden lub kilka specyficznych czynników określających jej cechy fizyczne, fizjologiczne, umysłowe, ekonomiczne, kulturowe lub społeczne.

Dodam, że w dniu dzisiejszym odnotowałem wyraźny spadek wydajności internetu, podczas sprawdzania połączeń przychodzących widniały dwa obce adresy, doznałem więc szkody, która nastąpiła w wyniku udostępnienia mojego ip.

Udostępniając więc osobom trzecim czyjeś ip łamie się prawo, co jest karalne. Domagam się degradacji tego nie respektującego prawa moderatora zarówno na forum jak i serwerze, w przeciwnym wypadku będę zmuszony powiadomić odpowiednie organy ścigania.
Pozdrawiam


Wiadomości w tym wątku
Skarga na łamanie prawa przez moderatora Kakakoja - przez Kluczownik - 15-03-2015, 06:56 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 8 gości