Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ARP0N-N3TUżycie komercyjne minecrafta.
#1
[EULA] Użycie komercyjne minecrafta.

Chciałbym dzisiaj poruszyć temat który na tym serwerze jest tematem tabu... Chodzi mi o model płatności panujący na serwerze (P2W) w którym gracze kupujący dodatkowe przedmioty (za realne pieniądze) mają przewagę zwycięstwa nad darmowym graczem. W dalszym tekście będę posługiwać się wytycznymi na temat użycia komercyjnego minecrafta (w tym serwerów) które znajdują się na oficjalnej stronie producenta minecrafta.

Definicje słów które będą zawarte w tekście


Twarda waluta - Waluta realna (w tą walutę wchodzą też kryptowaluty m. in. BitCoin)
Miękka waluta - Waluta obowiązująca na serwerze nie mająca żadnego związku z realną walutą.
EULA - Umowa zawarta pomiędzy dystrybutorem oprogramowania a użytkownikiem końcowym (Główny dokument określający zasady wykorzystywania znaków towarowych i oprogramowania producenta w tym serwerów minecraft).
Funkcje kosmetyczne - Funkcje które dają możliwości kosmetyczne np. Kolorowy nick, kolorowe pisanie na tabliczkach / chacie, efekty itp.


Wytyczne dotyczące użycia komercyjnego gry.


1. Zgodnie z wytycznymi na temat komercyjnego użycia minecrafta waluta w grze nie powinna mieć żadnego związku z walutą "twardą".

Cytat:Hard currency is real money or anything that can be converted into real money, including, but not limited to, Bitcoins. Soft currency is available in-game only and has no real-world value. You may not sell soft currency for hard currency, neither separately or along with ranks as a single or recurring payout. This is regardless of what you can use the soft currency for.

Czyli "Miękkiej" waluty nie można sprzedać/kupić za "Twardą" walutę.

2. Serwer wg. Wytycznych nie może sprzedawać unbanów czy innych sposobów anulowania kar i nie można sprzedawać dostępu do narzędzi administracyjnych (co akurat tego serwera się nie tyczy).

Cytat:The Commercial usage guidelines also state that you may give everyone you charge access to all the Mods that you choose to have on your server, except only in respect of genuine admin tools/mods which should be reserved for administrators. Because of this, you may not sell “unbans”, “unmutes” or similar admin tools for your server for hard currency, regardless of who receives the money.

3. Nie można sprzedawać produktów w "Twardej" walucie dających przewagę nad innym użytkownikiem m.in.
  • Używania przenośnego Craftingu, skrzyni, enderchestu itp.
  • Ustawiania godziny i/lub pogody.
  • Teleportacji do zapisanej lokalizacji (Zazwyczaj komenda /home), w przypadku tego serwera zwiększanie ilości zapisanych lokalizacji.
  • Teleportacji do ostatniej lokalizacji (Zazwyczaj komenda /back).
  • Możliwości automatycznego craftingu.
  • Możliwość latania na serwerze tam gdzie odbywa się planowa rozgrywka (np. Na mapie survival).
  • Zachowania przedmiotów w ekwipunku po śmierci.
  • Możliwość tworzenia punktów teleportacji (Zazwyczaj komendą /setwarp)

To jest część rzeczy wymienione ze strony Mojang. Nie można też sprzedawać rzeczy dających przewagę nad darmowym graczem np. dobre mieczyki, zbroja z zwiększonym stopniem ochrony itp.

4. Można sprzedawać rangi, dostęp do komend, przedmioty itp. które dodają tylko funkcje kosmetyczne.

5. Można sprzedawać dostęp do serwera za "twardą" walutę ale pod warunkiem że dla każdej osoby cena będzie równa.

6. Dozwolone jest sprzedawanie możliwości zwiększenia wielkości działek czy zwiększenie maksymalnej puli działek jaką gracz może wykorzystać.

Cytat:We have decided to allow larger and additional plots on creative mode servers to be sold for hard currency (real money).

Zgłaszanie serwerów które łamią zasady wykorzystania komercyjnego gry minecraft.


Aby taki serwer zgłosić trzeba wejść na stronę https://help.mojang.com/customer/portal/...es/1647288 a następnie kliknąć przycisk "submit a report" tak jak jest to załączone na obrazku poniżej.

[Obrazek: Raportowanie.jpg]

Następnie zostaniesz przekierowany do strony z formularzem google, wypełnij formularz wg. instrukcji zamieszczonych na stronie. Po przesłaniu raportu nie otrzymasz odpowiedzi na temat postępowań wszczętych przez firmę Mojang.

Dla niedowiarków zamieszczam linki do streszczeń wytycznych na temat użycia komercyjnego gry minecraft.


https://help.mojang.com/customer/portal/...es/1647288
https://help.mojang.com/customer/portal/...ercial-use
https://account.mojang.com/documents/minecraft_eula

Mam nadzieję że kiedyś zamierzacie zmienić swój model płatności na tym serwerze.
#2
Czy tabu to pojęcie względne, jak chcesz o tym porozmawiać i jesteś graczem naszego serwera to zapraszam na teamspeaka.
Nie linkujesz niczego nowego, wskazane tematy mają już 2 lata a istnieją od dobrych 4-5lat. Nie mniej jednak mamy swoje plany i założenia na przyszły rok w zakresie mcsurvi i sporej modernizacji jeśli wypalą zmieni się zarówno system jak i powstanie masa nowych trybów, ale nie będziemy o nich rozmawiać publicznie gdyż troche za szybko wywołujesz temat i pociągnałeś Nas troche za język Smile nie chcemy zapeszyć bo nie wiadomo co z tego wyjdzie, a jest tu maaasa pracy aby wszystko działało tak jak chcemy Smile na mcsurvi jak i 99% polskich serwerów z pewnością można znaleźć elementy nie do końca zgodne z wytycznymi, jednak nie zauważyłeś istotnego elementu, na wielu trybach mcsurvi wciąż jest aktywna wersja minecraft która nie wymaga akceptacji euli która weszła dopiero po wersji 1.8.x.

Wątek został przeniesiony do kosza.
Prawdopodobne przyczyny :

1. Temat jest niezgodny z regulaminem.
2. Podobny temat znajduje się już na forum.
3. Wątek nie jest już aktualny.
4. Autor prosił o jego przeniesienie.
5. Temat został wyczerpany bądź rozwiązany.

Pozdrawiamy
Administracja Forum.
Subuj Wink https://www.youtube.com/user/CraftBoardPL Heart
--------------------------------

Serwery Minecraft 1.8 =)


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości